Etiqueta: 2018

Nominacions Emmys

El dia 17 de setembre se celebra la 70ª edició dels premis Emmy, i no ens hem pogut estar de fer la llista dels principals nominats per començar a fer valoracions. La llista completa la trobareu aquí!

Seguireu la gala? Qui creieu que guanyarà?

 

Millor sèrie de drama:

The Handmaid’s Tale

Game of Thrones

This is Us

The Crown

The Americans

Stranger Things

Millor actor de drama:

Jason Bateman – Ozark

Sterling K. Brown – This is Us

Ed Harris – Westworld

Matthew Rhys – The Americans

Milo Ventimiglia – This is Us

Jeffrey Wright – Westworld

Millor actriu de drama:

Claire Foy – The Crown

Tatiana Maslany – Orphan Black

Elisabeth Moss – The Handmaid’s Tale

Sandra Oh – Killing Eve

Keri Russell – The Americans

Evan Rachel Wood – Westworld

Millor actor secundari de drama:

Nikolaj Coster-Waldau – Game of Thrones

Peter Dinklage – Game of Thrones

Joseph Fiennes – The Handmaid’s Tale

David Harbour – Stranger Things

Mandy Patinkin – Homeland

Matt Smith – The Crown

Millor actriu secundària de drama:

Alexis Bledel – The Handmaid’s Tale

Millie Bobby Brown – Stranger Things

Ann Dowd – The Handmaid’s Tale

Lena Heady – Game of Thrones

Vanessa Kirby – The Crown

Thandie Newton – Westworld

Yvonne Strahovski – The Handmaid’s Tale

Millor guió de drama:

Game of Thrones (The Dragon and The Wolf)

Killing Eve (Nice Face)

Stranger Things (The Gate)

The Americans (Start)

The Crown (Mystery Man)

The Handmaid’s Tale (June)

Millor sèrie de comèdia:

Atlanta

Barry

Black-ish

Curb Your Enthusiasm

GLOW

The Marvelous Mrs. Maisel

Silicon Valley

The Unbreakable Kimmy Schmidt

Millor actor de comèdia:

Donald Glover – Atlanta

Bill Harder – Barry

Anthony Anderson – Black-ish

William H. Macy – Shameless

Larry David – Curb Your Enthusiasm

Ted Danson – The Good Place

Millor actriu de comèdia:

Pamela Adlon – Better Things

Rachel Brosnahan – The Marvelous Mrs. Maisel

Tracee Ellis Ross – Black-ish

Allison Janney – Mom

Lily Tomlin – Grace and Frankie

Issa Rae – Insecure

Millor actor secundari en comèdia:

Louie Anderson – Baskets

Alec Baldwin – Saturday Night Live

Tituss Burgess – Unbreakable Jimmy Schmidt

Brian Tyree Henry – The Marvelous Mrs. Maisel

Kenan Thompson – Saturday Night Live

Henry Winkler – Barry

Millor actriu secundària en comèdia:

Zazie Beetz – Atlanta

Alex Borstein – The Marvelous Mrs. Maisel

Aidy Bryant – Saturday Night Live

Betty Gilpin – GLOW

Leslie Jones – Saturday Night Live

Laurie Metcalf – Roseanne

Megan Mullally – Will & Grace

Millor mini-sèrie:

The Alienist

The Assassination of Gianni Versace

Genius: Picasso

Godless

Patrick Melrose

Millor TV-Movie:

Fahrenheit 451

Flint

Paterno

The Tale

Black Mirror: USS Callister

Millor actor en mini-sèrie o TV-Movie:

Darren Criss – The Assassination of Gianni Versace

Benedict Cumberbatch – Patrick Melrose

Jeff Daniels – The Looming Tower

John Legend – Jesus Chist Superstar

Jesse Plemons – USS Callister

Millor actriu en mini-sèrie o TV-Movie:

Laura Dern – The Tale

Jessica Biel – The Sinner

Michelle Dockery – Godless

Edie Falco – The Menendez Murders

Regina King – Seven Seconds

Sarah Paulson – American Horror Story: Cult

Millor actor secundari en mini-sèrie o TV-Movie:

Jeff Daniels – Godless

Brandon Victor Dixon – Jesus Christ Superstar

John Leguizamo – Waco

Ricky Martin – The Assassination of Gianni Versace

Edgar Ramirez – The Assassination of Gianni Versace

Michael Stuhlbarg – The Looming Tower

Finn Wittrock – The Assassination of Gianni Versace

Millor actriu secundària en mini-sèrie o TV-Movie:

Sara Bareilles – Jesus Christ Superstar Live in Concert

Penélope Cruz – The Assassination of Gianni Versace

Judith Light – The Assassination of Gianni Versace

Adina Porter – American Horror Story: Cult

Merritt Wever – Godless

Letitia Wright – Black Museum (Black Mirror)

Millor fotogafia en mini-sèrie o TV-Movie:

Fahrenheit 451

Genius: Picasso

Godless

The Alienist

Twin Peaks

USS Callister (Black Mirror)

Millor direcció de mini-sèrie, TV-Movie o especial:

Scott Frank – Godless

David Leveaux, Alex Rudzinski – Jesus Christ Superstar Live in Concert

Barry Levinson – Paterno

Edward Berger – Patrick Melrose

Ryan Murphy – The Man Who Whould Be Vogue (The Assassination…)

Craig Zisk – 9/11 (The Looming Tower)

David Lynch – Twin Peaks

Millor disseny de títol principal:

Altered Carbon

Counterpart

GLOW

The Alienist

Westworld

Millors efectes visuals:

Altered Carbon

Game of Thrones

Lost in Space

Stranger Things

Wesworld

Guanyadors Oscars

Doncs nosaltres n’hem encertat uns quants! i vosaltres? Aquí teniu la llista de tots els premiats a la Gala 90 dels Òscar!

 

Tots els Guanyadors als Premis Òscar 2018:

Millor pel·lícula:

La forma del agua (The Shape of Water)

Millor direcció:

Guillermo del Toro – La forma del agua

Millor actor protagonista:

Gary Oldman – El instante más oscuro (Darkest Hour)

Millor actriu protagonista:

Frances McDormand – Tres anuncios en las afueras

Millor actriu de repartiment:

Allison Janney – Yo, Tonya

Millor actor de repartiment:

Sam Rockwell – Tres anuncios en las afueras

Millor guió original:

Déjame salir (Get Out); Jordan Peele

Millor guió adaptat:

Call Me by Your Name; James Ivory

Millor pel·lícula de parla no anglesa:

‘Una mujer fantástica’, de Chile

Millor pel·lícula d’animació:

Coco

Millor fotografia:

Blade Runner 2049

Millor banda sonora:

Alexandre Desplat – La forma del agua

Millor cançó:

Remember Me – Coco

Millor muntatge de so:

Dunkerque

Millor barreja de so:

Dunkerque

Millor muntage:

Dunkerque (Dunkirk)

Millor documental:

Icarus

Millor curtmetratge documental:

Heaven is a Traffic Jam on the 405

Millor curtmetratge de ficció, acció real:

The Silent Child

Millor curtmetratge animat:

Dear Basketball

Millor vestuari:

El hilo invisible (Phantom Thread)

Millor disseny de producció:

La forma del agua

Millor maquillatge i perruqueria:

El instante más oscuro (Darkest Hour)

Millors efectes visuals:

Blade Runner 2049

Cursa cap als Òscar

El cinema és una de les vies comunicatives que més transmeten, cada dia més presents en els plans de comunicació amb curtmetratges que acompanyen campanyes o campanyes al voltant de curtmetratges. Per això, durant tot l’any esperem amb candeletes la nit del cinema per excel·lència: Els Òscar!

Aquesta edició ens fa una especial il·lusió perquè és la més gironina de la història, saps per què? Descobreix-ho aquí!

Qui creieu que guanyarà? S’accepten apostes! 💸 Aquí trobareu tots els nominats.

Tots els finalistes als Premis Òscar 2018:

Millor pel·lícula:

Call Me by Your Name

El instante más oscuro (Darkest Hour)

Dunkerque (Dunkirk)

Déjame salir (Get Out)

Lady Bird

El hilo invisible (Phantom Thread)

Los archivos del Pentágono (The Post)

La forma del agua (The Shape of Water)

Tres anuncios en las afueras (Three Billboards Outside Ebbing, Missouri)

Millor direcció:

Christopher Nolan – Dunkerque

Jordan Peele – Déjame salir (Get Out)

Greta Gerwig – Lady Bird

Paul Thomas Anderson – El hilo invisible (Phantom Thread)

Guillermo del Toro – La forma del agua

Millor actor protagonista:

Timothee Chalamet – Call Me by Your Name

Daniel Day-Lewis – El hilo invisible (Phantom Thread)

Daniel Kaluuya – Déjame salir (Get Out)

Gary Oldman – El instante más oscuro (Darkest Hour)

Denzel Washington – Roman J. Israel, Esq.

Millor actriu protagonista:

Sally Hawkins – La forma del agua

Frances McDormand – Tres anuncios en las afueras

Margot Robbie – Yo, Tonya

Saoirse Ronan – Lady Bird

Meryl Streep – Los archivos del Pentágono (The Post)

Millor actriu de repartiment:

Mary J. Blige – Mudbound

Allison Janney – Yo, Tonya

Lesley Manville – El hilo invisible (Phantom Thread)

Laurie Metcalf – Lady Bird

Octavia Spencer – La forma del agua

Millor actor de repartiment:

Willem Dafoe – The Florida Project

Woody Harrelson – Tres anuncios en las afueras

Richard Jenkins – La forma del agua

Christopher Plummer – Todo el dinero del mundo

Sam Rockwell – Tres anuncios en las afueras

Millor guió original:

La gran enfermedad del amor (The Big Sick); Emily V. Gordon & Kumail Nanjiani

Déjame salir (Get Out); Jordan Peele

Lady Bird; Greta Gerwig

La forma del agua (The Shape of Water); Guillermo del Toro & Vanessa Taylor

Tres anuncios en las afueras; Martin McDonagh

Millor guió adaptat:

Call Me by Your Name; James Ivory

The Disaster Artist; Scott Neustadter & Michael H. Weber

Logan; Scott Frank, James Mangold y Michael Green

Molly’s Game; Aaron Sorkin

Mudbound; Virgil Williams y Dee Rees

Millor pel·lícula de parla no anglesa:

‘Una mujer fantástica’, de Chile

‘El insulto’ (‘L’insulte’), de Líbano

‘Sin amor’ (‘Nelyubov’)’, de Rusia

‘En cuerpo y alma’ (‘A teströl és a lélekröl’), de Hungría

‘The Square’, de Suecia

Millor pel·lícula d’animació:

El bebé jefazo (The Boss Baby)

EL pan de la guerra (The Breadwinner)

Coco

Ferdinand

Loving Vincent

Millor fotografia:

Blade Runner 2049

El instante más oscuro (Darkest Hour)

Dunkerque

Mudbound

La forma del agua

Millor banda sonora:

Hans Zimmer – Dunkerque

Jonny Greenwood – El hilo invisible (Phantom Thread)

Alexandre Desplat – La forma del agua

John Williams – Star Wars: los últimos jedi

Carter Burwell – Tres anuncios en las afueras

Millor cançó:

Mighty River – Mudbound

Mistery of Love – Call me by your name

Remember Me – Coco

Stand Up For Something – Marshall

This is Me – El gran showman

Millor muntatge de so:

Baby Driver

Blade Runner 2049

Dunkerque

La forma del agua

Star Wars: Los últimos jedi

Millor barreja de so:

Baby Driver

Blade Runner 2049

Dunkerque

La forma del agua

Millor muntage:

Baby Driver

Dunkerque (Dunkirk)

Yo, Tonya

La forma del agua (The Shape of Water)

Tres anuncios en las afueras (Three Billboards Outside Ebbing, Missouri)

Millor documental:

Abacus: Small Enough to Jail

Faces Places

Icarus

Last Men in Aleppo

Strong Island

Millor curtmetratge documental:

Edith + Eddie

Heaven is a Traffic Jam on the 405

Heroin(e)

Knife Skills

Traffic Stop

Millor curtmetratge de ficció, acció real:

DeKalb Elementary

The Eleven O’Clock

My Nephew Emmett

The Silent Child

Watu Wote / All Of Us

Millor curtmetratge animat:

Dear Basketball

Garden Party

Lou

Negative Space

Revolting Rhymes

Millor vestuari:

La bella y la bestia

El instante más oscuro (Darkest Hour)

El hilo invisible (Phantom Thread)

La forma del agua

La reina Victoria y Abdul

Millor disseny de producció:

La bella y la bestia

Blade Runner 2049

El instante más oscuro (Darkest Hour)

Dunkerque

La forma del agua

Millor maquillatge i perruqueria:

El instante más oscuro (Darkest Hour)

La reina Victoria y Abdul

Wonder

Millors efectes visuals:

Blade Runner 2049

Guardianes de la Galaxia Vol. 2

Kong: La isla Calavera

Star Wars: Los últimos jedi

La guerra del planeta de los simios